Minden évben hagyomány szerint a kilencedikes tanulók avatásával kezdődik a diákélet. Ebben a tanévben sem volt másként.

Az új kilencedikes osztályoknak első megpróbáltatásként egységes színben pompázva, a végzősök által készített "Szecska vagyok" partedlit illetve táblácskát kellett viselni.

Házi feladatként dicsőítő ódát kellett írniuk a végzősökről. Mivel iskolásokról lévén szó a házi feladatát természetesen nem mindenki készítette el, de a 9/I és a 9/A tanulói megmentették a becsületet!

A 9/I osztály ódájából részlet:9/A

Ó dicső végzősök,
Most nektek hódolnak az elsősök
Ti vagytok az iskolánk nagyjai
Lassan múlnak dicsőségtek napjai
Voltatok Ti is szecskák nem is olyan régen
Titeket is szívattak a 12/B-sek
Most mi könyörgünk kegyelemért, most szánjatok meg minket
Vegyetek szárnyaitok alá, s mi meghálálunk mindent
Ti vagytok a legszebb, legokosabb népek
Rólatok vannak a facebook-on a legjobb képek
Nektek hódolunk mi szerény kis elsősök
De azért belőlünk is lesznek még végzősök (vagy nem)

Mit nekem te zordon algebrának
Polinommal telitűzdelt órája
Tán csodállak, ámde nem szeretlek
Mert a 12/A a csodálatom tárgya

Lenn az aula mélyített gödrében
Ott vagyok honn, ott az én világom
Még a 12/A a fizikára vár
Epedve a korlátot bámulom

Felrepülök ekkor gondolatban
Túl a Földön felhők közelében
Látom őket a nagy 12/A-t
S várom ,hogy megismernének

Túl vannak ők sok-sok nehézségen
Komoly, bölcs és imádnivalók
Tündöklő szivárvány iskolánk egén
E sok kedves leány s legény.

A dicsőítő ódák után még egy kellemes feladat volt, hogy valljanak szerelmet végzős tanulóinknak. Egy érzelmes mondat : "Minden érzésem rád konvertálom, a szívem úgy dobog, mint egy karburátor".

A szép szavak után végre a várva várt feladatok következtek!

Éhezőknek lekváros kenyérrel kedveskedtek a szervezők, de vigyáztak az alakjukra is, hiszen gondosan megmozgatták őket "Gumimaci zenére". Ügyességük, gyorsaságuk felmérését az üvegtálban, vízben tárolt, darabolt zöldségek,gyümölcsök (citrom, hagyma, alma) szájjal történő kihalászásával mutathatták be. Lufit borotváltak, tojásfehérjét vertek fel, lufit fújtak durranásig, csokit ettek késsel villával, bekötött szemmel etették egymást joghurttal. Sminkeltek és táncoltak. Megfejték a kecskét, no jó csak egy gumikesztyűt. Múmiát készítettek WC papírból. WC pumpa segítségével utaztak gördeszkán. Az iskola újdonsült macskáját kellet volna ugatásukkal elzavarni, de a bestia csak nem mozdult a tábláról.

A feladatok lassan elfogytak, de az egész évfolyamot mozgásra ösztönző kacsatánc még várt a kilencedikesekre. Végül a szecska eskü következett, amit az aula közepén nem állva ( kör közepén állok, körbe vesznek jó barátok ..és rosszak ), hanem térdelve mondtak az iskolánk új növendékei. Kiválasztották a szecska királynőt, szecska királyt, és a díjak kiosztása következett. Minden feladat végrehajtását pontozta a végzősökből álló zsűri és a lelkes csapatoknál kialakult a sorrend.

A 9/A és a 9/E pontegyenlősége holtversenyt eredményezett, amit az osztályok éneklésével végül is az 9/A-sok nyertek meg, így az övék lett a fődíj, egy torta. A 9/I és 9/K osztályok pár ponttal lemaradva végeztek mögöttük nekik is jutott egy kis nasi.

Mindkét fél kitett magáért a végzősök jól megszervezték a feladatok lebonyolítását, az újoncaink pedig lelkesen végezték a feladatokat. Minden résztvevőnek gratulálok! Ha valakibe tüske került, mert kicsit több feladatnál is szerepelt, fogja fel úgy, hogy ez egy játék volt, és gondoljon arra, hogy pár év múlva ő fog a másik oldalon nevetve állni.

Képek a Google Fotók-on

Események

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb mûködésért és a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal muködéséhez szükséges sütik már be vannak állítva. A sütikről részletesebben nézze meg adatvédelmi oldalunkat.

  Elfogadom a sütiket.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk