Nagyváthy Napok - NaNa 2019.
2019. március 26-29.
AZ ENERGIA HETE

Fő szervező:

  • Radákné Táborszki Ágnes tanárnő
  • Darázs Izabella tanárnő

I. Na-Nap 2019.03.26. (kedd)

Tápanyag, mint energia…

Az Egészségfejlesztési Irodától érkeztek hozzánk előadó vendégek az alábbi témákban.

  • Mester Katalin dietetikus – Egészséges táplálkozás, fogyókúra…
  • Tóth Richárd az iroda vezetője a fizikai aktivitásra, a mozgás fontosságára hívta fel a figyelmet

Köszönjük szépen, hogy ellátogattak hozzánk, illetve köszönettel tartozunk Deresné Szép Márta tanárnőnek a szervezésért, lebonyolításért.

Egészséges ételek és gyógyteák kóstolására is volt lehetőség, nagyon finom hideg-meleg salátákat készítettek a 11.K osztály szociális gondozó szakon tanuló diákjaink és osztályfőnökük Kisné Madács Ilona tanárnő segítségével, ők voltak akik a vérnyomás, vércukorszint mérést is segítették.

Az egészség nem csak a testről, a lélekről is szól. A lelki egészségünk erősítésének érdekében az iskola Könyvtárában Barna Istvánné és a 13.E osztályos tanulók várták az érdeklődőket – Relax, lazítás, halk zene, gyertyák, illat, fény……

Képek a Google Fotók-on

II. Na-Nap 2019.03.27 (szerda)

Ki tud több áramot termelni biciklivel…

Steindl Gábor tanár úr közreműködésével, segítségével és Filipovics Tibor kollégájának közbenjárásával a gyerekek versenybe szálltak egymással. Győzzön az erősebb, a legjobb.

Ügyességi feladatokkal várta iskolánk apraját-nagyját Breják Ferenc kollégánk, ahol a főszerep az energiáé volt, de bizony kellett még hozzá türelem, gondolkodás, természetesen ügyesség.

Képek a Google Fotók-on

III. Na-Nap 2019.03.28 (csütörtök)

Az energia megjelent a gondolkodás szintjén is!

Szabaduló szobát szervezett a gyerekeknek Radákné Táborszki Ágnes tanárnő. 3 fős csapatok jelentkezhettek a megpróbáltatásra. Technikai hátteret Bíró Zoltán kollégánk biztosította, amiért nagy köszönettel tartozunk. A gyerekek sikerességét, felügyeletét Martikán Tiborné Gabi tanárnő biztosította, köszönjük szépen munkáját. Gratulálunk a csapatoknak! A szabadulás nem volt könnyű, a feladatokat először meg kellett keresni, hogy megoldhassák a tanulók. A helyes eredmény adta a lakat nyitját, mellyel a fiatalok „szabadulhattak”. Nem csak a helyes megoldásra, még az időre is figyelniük kellett.

A mozgást, mint energiát használhatták ki azok a diákok akik beneveztek a futball mérkőzésekre. Jó, izgalmas meccseket láthatott az intenzíven szurkoló közönség. Gratulálunk a nyertes csapatoknak. Köszönjük szépen Kisiván Gábor tanár úrnak a szervezést és lebonyolítást. Deme Imre, Pál Gyöngyi kollégáknak is.

Képek a Google Fotók-on

IV. Na-Nap 2019.03.29 (péntek)

A programsorozat utolsó napja reggel 7,30 órától kezdődött regisztrációval.

Az aula berendezése után nagyon nagy izgalommal várták vendégünket Mónus Józsefet a Fehér Farkast. Többszörös világbajnok, és világrekorder hagyományőrző távlövő íjászt, aki hihetetlen sikereket tudhat magáénak. A tanulóink számára egy hagyományos történelem óra keretében hívta fel a figyelmet a haza, nemzet fontosságára, tiszteletére, láthattuk elért eredményeit. Ezután az iskola füves területén gyakorlati bemutatót is tartott óriási sikerrel. A diákok a végén autogrammot is kérhettek a Farkastól, voltak akik pólójukra kérték az aláírást. Fantasztikus volt. Köszönjük szépen, hogy elfogadta meghívásunkat és megtisztelte iskolánkat előadásával, bemutatójával. „A győztes jogán megmutatni a világnak a magyar zászlót” Idézet Mónus Józseftől a Farkastól.

Ezt követte a Nagyatádi RSG – Ritmikus Sportgimnasztikai csoport bemutatója. Elképesztő gyakorlatokat láthattunk a tornászoktól, kicsiktől-nagyoktól egyaránt. Köszönjük szépen hogy elfogadták meghívásunkat.

Tanulóinktól hallottuk: „Nagyon tetszett, egyszer majd, ha lesz kislányom biztos hogy beiratom majd ide.”

Rövid szünet után iskolánk fellépői következtek, Demjén Ferenc számát adták elő a 9.E, 10.E, 12.E osztályok tanulói, felkészítette őket Radákné Táborszki Ágnes tanárnő.

A zeneszámot vicces, vidám percek szösszenetek követték, melyeket előadták: Hudák Dorina, Molnár Dorottya 10.E osztályos diákok, illetve Horváth Barnabás, Mák Rebeka, Dömötör Bálint 12.E osztályos tanulók. Köszönjük szépen a fiatalok Kulturális műsorát.

A program része volt Vogel Ádám tanár úr, azaz Pita Ramos előadása, az ő dalait hallhattuk, láthattuk melyet Novák Adrián 10.K osztályos tanuló fellépése követett. Nagyon szépen köszönjük Nekik is a munkájukat.

A program zárásaként eredményhirdetés következett. Maász Róbertné és Tamás Ferenc igazgatóhelyettesek adták át az elismerő okleveleket a legjobbaknak. Ezzel zárult az Energia hete programsorozatunk, mely a Kollégák pozitív és aktív részvétele nélkül nem jöhetett volna létre.

Képek a Google Fotók-on

Események

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb mûködésért és a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal muködéséhez szükséges sütik már be vannak állítva. A sütikről részletesebben nézze meg adatvédelmi oldalunkat.

  Elfogadom a sütiket.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk